Haberler

SPli Gençler Muhsin BAŞKANIN Mezarında

Bursa İl Gençlik Kollarının etkinlikleri kapsamında Ankaraya gelen SPli gençler, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Lideri Yazıcıoğlunun Taceddin Dergâhındaki mezarını ziyaret etti.


Ziyaretle ilgili açıklama yapan SP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Torun, merhum Yazıcıoğlu'nun siyaset adamı olarak ülkeye çok şeyler kattığını dile getirerek, “Bugün burada; hayatını canından çok sevdiği milletinin istikbali yolunda mücadeleyle geçiren, gücünü inancından alan bir azim timsali, memleketimizin yetiştirdiği büyük aydın ve siyaset adamı, vatan sevdalısı bir şehidin huzurunda olmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

O BİR DEMOKRASİ SAVAŞÇISIYDI...


SP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Torun, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun, kardeşliğini temin etmiş bir millet ve milleti ile bütünleşmiş bir devlet hayâliyle yaşayan engin bir demokrasi savaşçısı olduğunu dile getirerek, “Bugün burada merhum şehidi minnetle anarken, Allah'tan bizlere de rahmet ve şehâdet nasip etmesini diliyoruz. Mekânı cennet olsun” diye konuştu. SP'li gençler, merhum Yazıcıoğlu'nun mezarı başında Kur'an-ı Kerim okudular. Yapılan duaların ardından SP'li gençler Taceddin Dergâhı'ndan ayrıldılar.
(Vakit)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates