Haberler

Sivas'taki Hain Provakasyon'la İlgili Basın Açıklaması


2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta yaşanan Madımak Hadisesinde ölen 33 kişinin anma programları bir ibret vesikası olmuştur. Alperen Ocakları ve Alperen Hareketinin mensupları olarak hiçbir etnik köken ve mezhep’i dışlamadan; sınıfsız ve kaynaşmış bir Türkiye hayal ettik. Bu hayali bizlerin gönlüne koyarak, diri kalmasını sağlayan Rahmetli Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU idi.


Lakin bir takım çevreler, Türkiye’nin makus tarihini tekrardan gözler önüne serer gibi, ruhumuzu provoke ederek, bizleri gergin mahallelerin sokak kabadayıları yapmaya çalışmaktadır. Sivas’taki anma programında meymenetsiz bir şahsiyetin açtığı pankart kalplerimizi incitmiştir. Bir kişinin yaptığı bu soysuz davranışı bütün zümreye itham etmek doğru değildir, lakin anma komitesi de çıkıp bu pankarttan dolayı özür dilemeli ve Alperenlerin gönlüne su serpmelidir.

Büyük Birlik Partisi, 2 Temmuz 1993’te parti camından oradaki kırk kişiyi parti içerisine almasaydı ve o kırk kişi yanarak can verseydi acaba bunlar yazılacak mıydı? Muhsin Yazıcıoğlu G.Antep’teki programdan Sivas Parti Başkanını arayıp “Kesinlikle onları dışarıdaki kalabalığa vermeyin.” Demeseydi ve orada ki kırk kişi yanarak ölseydi merak ediyoruz bu gün bu saldırılar bu haysiyetsiz şerefsiz oyunlar baş gösterir miydi?

İş Alperen Hareketi ve Lider’ine saldırmaya gelince susan ve her yaptığımız hareketi provokasyon atfedip bizleri toplum vicdanında incitmeye kalkan bir takım medya kuruluşları bu haberi neden manşetlerine taşımamakta ve üzerine giderek pankartı taşıyanların Türk Adeletine hesap vermelerini sağlamamaktadır. Konu Alperen Ocakları olduğunda hunharca saldıran bazı aydın bozmaları neden eşit bir yaklaşımla bunların da üstüne gitmemektedir?

Madımak Hadisesini anma gününde meydana gelmiş ve bir densizin yapmış olduğu hareketi şiddetle kınarken,bu tür grup ve yapıları daha dikkatli olmaya provakatif eylemlerde kullanılmamaya davet ediyoruz.


Alperen Ocakları

Eğitim ve Kültür Derneği Genel Merkezi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates