Haberler

Nerede Bu "One Muniteci" Başbakan?


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Sincan Uygur Bölgesi'nde Uygur Türklerine yönelik yapılan katliama sessiz kalmakla suçladı.
Vural, Türk Milletinin büyük acı duyduğu bu olaylar karşısında Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu'nda bulunmanın anlamlı olmayacağı gerekçesiyle 58 milletvekili arkadaşının bu gruptan toplu halde istifa dilekçelerini Meclis Başkanlığı'na sunduklarını bildirdi. Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çin Halk Cumhuriyeti'nde Uygur Türklerine karşı yapılan katliama dikkat çekerek, Hükümeti olaya duyarsız kalmakla suçladı. MHP olarak yaşanan olay karşısında büyük bir üzüntü duyduklarını dile getiren Vural, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, her iki tarafı sükunete çağıran sözlerini eleştirdi. Vural, "Kimmiş bu taraflar? Bu konu özellikle Çin Halk Cumhuriyeti'nin bilinçli bir şekilde Uygur Türklerine yönelik bir katliamıdır" dedi. Başbakan Erdoğan'ın, İsrail'in Gazze'ye yaptıkları karşısında her ortamda tepkilerini dile getirdiğini ifade ederek "Nerede bu one muniteci Başbakan? One munite dedikten sonra gidip özür dilemek zorunda kaldığı için, şimdi Uygur Türklerine yönelik bu katliam karşısında acaba yoğurdu üfleyerek mi yiyor? Bu bir insanlık dramıdır" diye konuştu. Uygur Türklerine karşı bir katliamın söz konusu olduğunu kaydeden Vural, Hükümetin açıklamalarının cılız kalmasını MHP olarak anlayamadıklarını söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates