Haberler

BBP ve Alperenler Çin'i Protesto Etti

BBP Genel Başkanı Yalçın TOPÇU, Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, Çin Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto gösterisine katıldı.

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı zulüm ve katliamları kınadığını belirterek, bir an önce bu katliam ve zulmün durdurulmasını istedi. BBP Genel Başkanı, Doğu Türkistan davasının asla unutulmayacağını ve unutturulmayacağını söyleyerek şöyle devam etti:

“Çin ne kadar zulmederse etsin, bu zulüm karşısında Doğu Türkistan’ın bağımsız mücadelesine engel olamayacaktır. Doğu Türkistan’da yapılan zulüm, bütün hür dünyanın gözleri önünde yapılmaktadır. Hür dünyanın sesinin çıkmaması manidardır. Esas sesi çıkması gereken şu anda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Hükümeti’dir. Ne enteresan bir şeydir ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin yetkilileri ve devletin yöneticileri Çin’e gittiği zaman, hemen akabinde Çin bir katliama, bir soykırıma, bir zulme başvurmaktadır. Türkiye’yi yönetenler acaba bundan bilgiler çıkartıp ders almayacaklar mı?
Şu anda hükümetin yapması gerekenler: Hükümet, Çin’le olan ekonomik ilişkileri derhal gözden geçireceğiz diyerek, bütün dünyaya deklare etmelidir. TBMM acilen toplanmalı ve bu katliamla ilgili bir kınama kararı alınmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanı, bizzat Çin Devlet Başkanı’nı arayarak, ziyaretinin akabinde olan bu soykırımla ilgili bilgi almalı, hesap sormalı ve dünya kamuoyuyla bunu paylaşmalıdır.

Hepimiz Doğu Türkistan’dan bağlanılan bir telefonla, oradaki bir Uygur Türkünün feryatlarını dinledik ve gözyaşlarımızı tutamadık. Bununla alakalı gerçek mücadele vermesi gerekenler ve devlet olmanın gereğini yapması gerekenler, şu anda ülkeyi yöneten siyasi erktir. Yapılması gereken, derhal Çin Büyükelçisi çağırılarak bir nota verilmesidir. Ama şu ana kadar hükümetten bu tip adımları göremedik. Hükümete rağmen, büyük Türk Milleti ve Türk İslam dünyası, Doğu Türkistan’ın yanındadır. Doğu Türkistan davası, asla unutulmayacak ve unutturulmayacaktır. Doğu Türkistan’da milyonlarca Osman Baturhan vardır. Çin bu zulmünde başarılı olamayacaktır. Ve Çin bu zulmünü devam ettirdikçe, bütün İslam dünyasının, Türk dünyasının ve bütün dünyadaki iyi insanların düşmanıdır.
Allah onlara yardım etsin… Allah vardır, problem yoktur.”

Gösteriye, Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hakkı ÖZNUR, Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin BOZOK, Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah GÜRGÜR katıldı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı gösteri, Çin Büyükelçiliğine siyah çelenk bırakılmasıyla sona erdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates