Haberler

BBP İstanbul İl Başkanı Bayram KARACAN Oldu

İstanbul BBP'nin yeni başkanı Bayram Karacan oldu.

Devir teslim töreninin bugün yapılması bekleniyor... Daha Önce bu görevde de bulunan Bayram Karacan BBP MKYK üyeliği yapmış ve Ümraniye belediye başkan adayı olmuştu.

Bayram Karacan kimdir?

1971 Yılında Erzincan'ın Kemah İlçesinde doğdum. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Erzincan’da bitirdikten sonra, 1988 yılında Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'nde üniversite tahsilime başladım. 1989 yılında yatay geçişle İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü'ne geçtim. 1990 yılında aynı fakültenin İktisat Bölümü'ne geçerek 1992 yılında üniversite tahsilimi bu bölümde bitirdim.
1998 yılından beri İstanbul’da Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak meslek hayatımı sürdürmekteyim. 2000-2004 yılları arasında Meslekte Birlik Mali Müşavir ve Muhasebeciler Grubunda yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptım. 2002 ve 2004 yıllarında İSMMMO genel kurulunda yönetim kurulu adayı olarak seçimlere katıldım.
Lise yıllarında ülkü ocaklarında siyasi görüşlerim şekillendi. Aktif siyasete 30/12/2001 yılında BBP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Olarak Başladım. 26/08/2002 Tarihinde BBP Genel Merkezi tarafından il başkanı olarak atandım. 01/05/2003 Tarihinde İstanbul il başkanlığı görevimden Kendi isteğimle ayrıldım. İl başkanlığından ayrıldığım dönemden sonra kurulan iki ayrı il yönetim kurulunda il yönetim kurulu üyesi ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 25/05/2006 Tarihinde ikinci kez BBP Genel Merkez'i tarafından il başkanlığı’na atandım.
19/08/2007 Tarihinde yapılan Olağanüstü Büyük Kurultay'da Merkez Karar ve Yürütme Kurulu asil üyesi oldum. Daha sonra 09/11/2008 Tarihinde yapılan Olağan Büyük Kurultayda yeniden Merkez Karar ve Yürütme Kurulu üyeliğine seçilerek Eğitim ve Ar-Ge’den sorumlu başkan yardımcılığı görevine atandım. Aynı zamanda merkezi Ankara’da olan Birlik Akademisi İstanbul Şube Başkanlığı’na atandım. Siyasi hayattan başka sosyal faaliyet olarak merkezi Üsküdar’da olan Müstakil Çevreciler Derneği’nde (MÜÇEV) Kurucu üye ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Yine merkezi istanbul'da olan Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği'nde kurucu üyeyim ve denetim kurulu başkanlığı'nı yürütüyorum.

İlgi alanlarım Arasında kitap okumak ( Tarih, Tarihi olaylarla ilgili roman ve hikayeler ve de özellikle Cumhuriyet dönemi Siyasi tarih ile ilgili kitap, yorum ve makaleler, başarı hikayeleri ile ilgili kitaplar ve biyografiler), Müzik (türkü) dinlemek, Sinema ve dost meclislerinde yapılan sohbetlerden büyük keyif alırım. Evliyim ve bir çocuk babasıyım.
Bayram KARACAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates