Haberler

Banu Güven'e Ekranda Fırça


Banu Güven, NTV'nin tecrübeli isimlerinden. Ekrandaki duruşu, kıvrak editöryal zekasıyla geliştirdiği refleks... Bunlara diyecek söz yok; ancak İdil Biret konserindeki yaşananların tartışıldığı programda resmen döküldü. İşte Banu Güven'in ekrandaki o halleri;

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'in Topkapı Sarayı'ndaki konserinde yaşanan olaylarının tartışıldığı programda, NTV'nin "provokasyon" alt yazısını ısrarla ekranda durdurması BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun tepkisini çekti.

Topçu, Güven'i taraflı davranmakla suçlayınca ekranda ikili arasında ağız kavgası yaşandı. Güven'in, "soruları burada ben sorarım sözleri" ekranda hiç şık durmadı. Topçu, programda eleştiriler konusunda da adaletli davranılmasını istedi.

BOZUK PLAK GİBİ

Banu Güven'i ekranda izleyenler bir ara yer de Topkapı Sarayı olunca nostanji yaşadı. Eski plaklarda çok eskilerde dinlenen bu plak ne yazıkki sık sık takıldı. İşte Güven'i izleyen bir izleyicinin program hakkındaki yorumu aynen böyle.

Güven, sorduğu sorulara konuklar gayet net cevap vermesire rağmen ısrarla, "Topkapı Sarayı'nın da içki içilebilir mi?" sorusu aslında konuklardan da tepki aldı. Doç. Dr. Zeynep Tarım Ertuğ, program boyunca aynı sorunun kendisine yöneltilmesinden rahatsız olduğunu söyleyerek, "Bu tür organisazyonlar da Topkapı Sarayı'nın kullanılmasına düşünce olarak karşıyım" ifadesini kullandı.

İşte o anlar;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates