Haberler

Bahçeliden Şok Eden Yaklaşım


DTP’li Ahmet Türk ve Hasip Kaplan’la samimi görüntüleri hafızalardan silinmeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DTP’li vekille karşılıklı göbek atan Ahmet Orhan’a da sahip çıktı: Sırtını mı dönecektin? İyi yapmışsın. Moralini bozma.

DTP’ye sırt dönmeyiz!
ÇİN gezisinde DTP’li Selahattin Demirtaş’la göbek atan MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan’a kendisine yaptığı bilgilendirme ziyaretinde destek veren Bahçeli, “DTP’liler de bu ülkede yaşayan insanlar. Sırtını mı dönecektin?” dedi.

Partililerden tepki yağdı
CUMHURBAŞKANI Gül’ün “İyi şeyler olacak” sözünden sonra gemi iyice azıya alıp; ölü teröristleri ‘şehit’ ilan eden, Türk bayrağını indiren, Atatürk’e dil uzatan DTP’lilere Bahçeli’nin sıcak yaklaşımı, MHP tabanında tepki topladı.

İşte Bahçeli’nin sahiplendiği ülke insanları!..
Doğu Anadolu Fuarı’nın açışılında DTP’li vekiller, öldürülen teröristler için ‘saygı duruşu’nda bulunmuş, Kaymakam Orhan Şefik Güldibi ise bu açık tahriki oturarak protesto etmişti.

Hasip’le el ele...
BAHÇELİ’nin İmralı’daki caninin avukatlığını yapan DTP’li Hasip Kaplan’la samimiyeti objektife böyle yansımıştı. Her fırsatta Apo posteri açan DTP’lilerin MHP’li vekille göbek atması, şehit ailelerini yaralamıştı.

DTP’Lİ DEMİRTAŞ İLE MHP’Lİ ORHAN’IN SAMİMİ POZLARINI DEVLET BAHÇELİ DE DESTEKLEDİ

DTP’ye sırtımızı dönmeyiz
Ahmet Türk ve Hasip Kaplan’la samimi görüntüleri hafızalardan silinmeyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk bayrağı indiren” ve “PKK’ya terörist demeyen” DTP’liler için “Bu ülkenin insanları, sırtımızı dönemeyiz” dedi

Haber: Selda Öztürk KAY
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çin seyahatinde DTP’li Selahattin Demirtaş ile karşılıklı göbek attığı haberleri ile gündeme gelen MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan’a sahip çıktı. Bahçeli, PKK’ya terörist diyemeyen DTP’lilerin de bu ülkennin insanları olduğunu söyledi.

Moralini bozma
Bahçeli, seyahate ilişkin bilgi vermek üzere kendisini ziyaret eden Orhan’a, “DTP’liler de bu ülkede yaşayan insanlar. Sırtını mı dönecektin? İyi yapmışsın. Moralini bozma” sözleriyle destek verdi. Urumçi’de yaşanan olayın medya tarafından saptırıldığını anlatan Orhan şunları söyledi:

Eleştiriye kulak asma
“Yemekte Türk ve Uygur müziklerinin çalındığı bölümde, Çinli yetkililer Cumhurbaşkanı Gül’ü piste davet etti. Cumhurbaşkanımız bu talebi gülümseyerek nazikçe geri çevirdi. Ancak salonda bulunan milletvekillerinden piste çıkmalarını rica etti. Ben de Cumhurbaşkanımızın bu isteğini yerine getirdim. DTP’li Demirtaş ile aramızda en az 25 metre mesafe vardı. Müziğe eşlik ederken bir an karşı karşıya gelmiş olabiliriz. Medya olayı tamamen saptırdı. Genel Başkanımıza orada yaşananları anlattım. Bana eleştirilere kulak asmamamı ve moralimi bozmamamı tavsiye etti” dedi. Oysa Bahçeli’nin “sırtımızı dönmeyiz” dediği DTP’liler, özellikle son iki ay içinde skandal icraat ve açıklamalara imza attılar.

Skandalları diz boyu
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “İyi şeyler olacak... Tarihi fırsat” sözleriyle başlattığı tartışmayı fırsat bilip Kürt halkının sözcülüğüne soyunan DTP’lilerden bazıları ülkenin bütünlüğünü tartışmaya açıp TSK’yı hedef alırken, bazıları da Türk bayrağına küstahça saldırılarda bulunup Büyük Önder Atatürk’e dil uzattı. İşte Bahçeli’nin Kürt halkının temsilcisi gibi görüp “Bu ülkenin insanları” diyerek yakınlaşmaya yeşil ışık yaktığı DTP’lilerin bazı eylem ve söylemleri hafızalara kazındı. Devlet Bahçeli’nin DTP’ye yakınlık göstermesi MHP tabanında rahatsızlık yarattı. MHP’liler, teröristlere şehit diyen DTP ile sıcak ilişki kurulmasına tahammül edemediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün Çin seyahatinde DTP’li Selahattin Demirtaş ile MHP Manisa Milletvekili Ahmet Orhan karşılıklı göbek atmştı.

Meclis yasama yılının başlaması dolayısıyla düzenlenen törende MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli DTP lideri Ahmet Türk samimi görüntüler vermişti.

Meclis çatısı altında Kürtçe tahrik!
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, 24 Şubat 2009 tarihinde TBMM grup toplantısındaki konuşmalarının bir bölümünü Kürtçe yaparark, kışkırtmalarına bir yenisini daha eklemişti. Kürt dilinin yasal ve anayasal düzenlemeyle güvence altına alınmadığını söyleyen Türk, konuşmasının son bölümünü anadilinde sürdüreceğini bildirmişti. Türk’ün Kürtçe konuşmaya başlaması nedeniyle Meclis TV’den canlı verilen grup toplantısı yayını apar topar kesilmişti. Türk’ün 10 dakika süren Kürtçe konuşmasının ardından TBMM Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş da kapanış konuşmasını Kürtçe yapmıştı. Türk ve Demirtaş hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlatmıştı.

Bu sözleri söyleyenler onlar...

Sizi muhatap almayacak
DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, sözde Kürt sorununun çözümüne yönelik oluşan olumlu sürecin bazı kesimlerce sekteye uğratılmak istendiğini söyledi. Partisinin Batman İl 2. Olağan Kongresinde konuşan Demirtaş, “Kürt sorununu da Kürtlerin temsilcileriyle oturup konuşmalısınız. İster aydınlarla ister DTP’yle ister Öcalan’la görüşürsünüz... Eğer siz bu çağrıları dikkate almazsanız DTP de sizi muhatap olarak görmeyecektir” demişti.

PKK bizim koruyucumuz
DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, şunları söylemişti: “Kürtler kendileri açısından ’sahipsiz bir halktır’bu yüzden PKK’yı koruyucu güç olarak gördükleri için sırtlarını dönmezler. Güç olarak görüyorlar. Güney Afrika’da Mandela’ya terörist deniyordu. Ama sonra çözüm geldi ve lider oldu. Madem çözüm isteniyor, çözüm İmralı’daki Sayın Abdullah Öcalan ile diyalogdan geçer. Türkiye kavramı olmalı, Türk Milleti değil. Türkiye Ulusu olmalı, Türk Ulusu değil.”

Öcalan mitingine dönüştü
Adana’da Demokratik Toplum Partisi’nin (DTP) düzenlediği Nevruz kutlamaları, terör örgütü PKK ve bölücü başı Abdullah Öcalan mitingine dönüştürülmüştü. Atatürk Parkı Galeria Alış-Veriş Merkezi’nin yanındaki boş alanda gerçekleştirilen kutlamalara aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 4 bin DTP’li katılmıştı. DTP’liler sık sık ‘Biji serok Apo’, ‘Gençlik Apo’nun fedaisidir’ şeklinde sloganlar atmıştı. Bölücü başı Abdullah Öcalan’ın posterleriyle, terör örgütünü temsil eden bez parçaları elden ele gezdirilmişti.

Şehitlere ihanet ettiler
DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Atatürk’e dil uzatmaktan bile kaçınmamıştı: “Kürtler ve Türkler bu Cumhuriyet’in asıl sahipleridir. Çünkü, Çanakkale’de ölenler ortak vatan için mücadele ettiler. Ama ne yazık ki, 1921’de Anayasa’da ‘Bu vatan Kürtler’in ve Türkler’in ortak vatanıdır’ diyen Mustafa Kemal ve arkadaşları, 1924’te ret ve inkar politikalarıyla, (aslında ne oldu) Cumhuriyeti yönetenler Çanakkale’de toprağa gömülenlere ihanet ettiler. 1924’te tek ırk, tek dil yarattılar.”

Türkiye’nin 25 bölgeye ayrılması lazım
DTP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Türkiye’nin parçalanmasını nasıl istediğini açıkça itiraf ediyor: “Hapishanelerde bulunan arkadaşlarımı selamlıyorum. Siz benim gibi zindanda olan birini milletvekili yaptınız. Bu iradenizle zindanları ve dağların kapılarını açacağız ve hepsini bu meydanlara indireceğiz. Eğer çözüm isteniyorsa, çözüm ‘sayın’ Abdullah Öcalan’dır. Bu ülkenin bir sorunu var. Bu sorunun adı Kürt sorunudur. Terörist sorunu değildir. Sorunu taraflarıyla çözeceksiniz. Tarafları PKK ve Abdullah Öcalan’dır. Türkiye’nin 20-25 bölgeye ayrılması lazım.”

Seçimde Kürdistan’ın sınırlarını çizdik
DTP Iğdır Milletvekili Pervin Puldan’ın şu sözleri unutulmadı: “29 Mart seçimlerinde ‘Kürdistan’ sınırlarını belirledik. İsteseler de, istemezlerse de bugün bu coğrafyada, kabul etseler de etmeseler de Kürt halkı vardır. Bu coğrafya, Kürdistan coğrafyasıdır. Siz ‘Bir evladım daha olsa bu vatana feda ederim’ dediğiniz sürece bu savaş bitmez. Özellikle asker annelerinin bu sürece katkı sunmaları gerektiğini düşünüyorum. PKK’sız bir çözüm asla kabul edilemez. Siz bu gerçeği kabul etmek zorundasınız. Bu halk kendisine irade olarak sayın Abdullah Öcalan’ı belirlemiştir. Bu ülkede kanın durmasını istiyorsanız. İmralı’yı özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum, İmralı’yı muhatap almak zorundasınız.”

Kongrede bayrak rezaleti
DTP’nin Şanlıurfa il kongresinde Türk bayrağı asıldığı yerden sökülüp, salonun kuytu bir köşesine asıldı

DTP Şanlıurfa kongresinde Türk bayrağına tahammül edememişlerdi. Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen DTP Şanlıurfa Merkez İlçe 2. Olağan Kongresi’ne; DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ve partililer katıldı. Kongreye gelen partililer, polis tarafından didik didik aranarak salona alındı. DTP’li Binici’nin de gelmesiyle salonda terör örgütü PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan için söylenen şarkılar çalındı. İstiklal Marşı’nın okunmadığı kongrede öldürülen teröristler içen saygı duruşunda bulunuldu. DTP bayrakları ile süslenen salonda Türk bayrağı ile Atatürk posterinin asılması bazı partilileri harekete geçirdi. Görevlilerle partililer arasında yaşanan ’bayrak’ tartışmasının ardından salonun merkezinde olan Türk bayrağını sökülerek ücra bir köşeye yapıştırıldı.

Kaymakam, DTP’yi oturarak protesto etti
Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde düzenlenen ’Tatvan Doğu Anadolu Fuarı’nda skandallar serisi yaşanmıştı. İlk küstahlık kortej yürüyüşü sırasında olmuştu. Organizatör firmanın yetkilisi Hülya Dağ, kortejde Türk Bayrağı’nın taşınmasına müdahale etmek istemişti. Hainlik bunula kalmamştı. DTP vekiller Sırrı Sakık, M. Nuri Yaman, Nezir Karabaş, Belediye Başkanı Abdullah Ok, Kürtçe anonsla birlikte PKK’lı teröristler için saygı duruşunda bulunmuştu. Kaymakam Şefik Güldibi ise tepkisini ayağa kalkmayarak göstermişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates