Haberler

Alperen Ocakları Basın Açıklaması


11 Temmuz 2009 Cumartesi günü Doğu Türkistan’daki Çin Zulmüne tepki göstermek için oturma eylemi düzenleyen Doğu Türkistan derneklerine, destek olmak amacı ile Bakırköy özgürlük meydanına giden İstanbul Alperen Ocaklarına ait bir grup arkadaşımız bu organizasyondan dönüşte ‘Şarabını, minderini, kap Topkapı Sarayına gel’ yazılı afiş çalışmasına ve KUTSAL EMANETLERİMİZİN bulunduğu bu mekânda böyle bir konseptte organizasyon tertip edilmesine demokratik zeminde tepki göstermiş ve akabinde olaysız bir şekilde dağılmıştır.

Burada özellikle vurgulanması gerek husus İdil Biret’in şahsı ve sanatı ile bu protestonun hiçbir bağlantısının olmayışıdır.Tepkinin sanata ve sanatçıya değil organizatör firmanın bu organizasyonu afişe ediş şekline ve organizasyonun mahiyetine olduğu Genel Başkanımız tarafından açıklanmıştır.

Bir takım şer odakları bu hadisenin akabinde Alperen Ocaklarına kin kusmaya ve sanat adı altında Kutsal Emanetlerimize yapılan saygısızlığı örtmeye çalışmaktadır. Alperen Ocakları’nın tepkisi milli ve manevi değerlerimize saygısızlık yapanlaradır.

Olaylara 2.madımak yakıştırması yapanlara da belgeleri ile iki çift sözümüz vardır. Geçtiğimiz günlerde ‘Gülerek yaktın Donarak Öldün’ pankartını Sivas gibi bir şehirde açtıran şer odaklarının ardından açıklamalar da bulunan Madımak hadiselerinde BBP’lilerin kendisini kurtardığını ifade eden eski CHP’li şimdi Büyük Birlik Partisi’nin Kahramanmaraş Nurhak İlçe Başkanlığı'nı yapan Bülent Kaya’nın basında yer alan ifadesi ve eğer Büyük Birlik Partililer olmasa idi sağ olmayacak olan Arif Sağ’ında geçtiğimiz günlerde “bizi BBP’liler kurtardı” açıklamasının bir kez daha bu iftirayı yapanların gözden geçirmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

BBP’liler ve Alperenler olmasa idi oradaki kayıpların sayısı 33 değil belki 133 olacaktı. Bu bilgilendirmeler ışığında da toplumumuz da sıkça rastladığımız ‘bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma’ hastalığına açmış olduğumuz savaşı bir kez daha ifade ederiz.

Türkiye’de beşinci kol faaliyetleri ile normal olanların anormalleştirildiği, anormal olanlarında normalleştirildiğini görmekteyiz. Türk Milletine ve kamuoyuna soruyoruz; acaba KUTSAL EMANETLERİMİZİN bulunduğu bu mekânda böyle bir konsepte organizasyon tertip etmek değerlerimizle ne kadar örtüşmektedir.

Burada Topkapı Sarayından Sorumlu tarihçimiz Sn. İlber Ortaylı’nın HaberTürk’e ifadesinde "Organizatör demiş ki, 'Şarabınızı alın çayırda uzanın'. Ben buna şimdi karşı çıkarım. İdil Biret bizim milli virtüözümüz. Bize gelen de doğru dürüst bir orkestra. Efendim, Çaykovski çalınıyor, çayıra mayıra uzanılmaz. Doğru dürüst bir reklam olur, doğru dürüst giyinilir. Her şeyin bir usülü vardır. Ben böyle olacağını bilseydim izin vermezdim.”açıklaması dikkate alınarak bir değerlendirme yapılması, konunun mana ve ehemmiyetinin anlaşılması noktasında çok önemli bir detaydır.

Olaylar sonrasında yapılan yorumları dikkatle takip etmekteyiz. Bu yorum sahiplerinin arasında hangi milletin kültür bakanı olduğunu anlayamadığımız Ertuğrul Günay’da bulunmaktadır. Alperen Ocakları’nın yaptığı onurlu davranışa “zavallıların saçma girişimi?” diyen Kültür Bakanı rengi belli olmayan, gayri milli ve gayri İslami tutumlarına devam ederek, küçüldükçe küçülmüştür.

Şimdi soruyoruz; Kültür Bakanı’nın “Şarap” gibi bir hassasiyeti varda, KUTSAL EMANETLER gibi bir hassasiyeti YOK MUDUR? Kültür bakanı küresel dünyanın sömürü kültürünü benliğine kazımışken, öz mayamız olan Türk İslam Kültürünü bir kenara mı atmıştır? Kültür bakanı hangi ülkenin kültür bakanıdır? Doğu Roma mı? Batı Roma mı?

Sn. Bakan Diğer bir açıklamasında daha öncede bu tarz konserlerin öncesinde ve sonrasında bu tarz kokteyllerin bu mekan da düzenlendiğini ifade ederek sanki bu sebepten ötürü mevcut organizasyonunda kabullenilebilir bir hadise olduğunu açıklama yoluna gitmiştir.

Acaba hangi mantıksal sorgulama metoduyla böyle çıkarımda bulunmuştur. Öncesinde aynı hatanın yapılmış olması mevcut organizasyonu meşrulaştırır mı?

Hükümete de buradan çağrıda bulunuyoruz. Eğer bu mahiyette organizasyonların, Kutsal Emanetlerimizin Bulunduğu Topkapı Sarayında yapılmasına devam edilmesi hususunda ısrarcı iseniz; Kutsal Emanetlerimizin başka bir mekana taşınması konusunda bir hamle yapın. Milletimizin vicdanını da daha fazla incitmeyin!

Türk İslam kültürünün güzelliklerinden noksan, Batı Kültürsüzlüğünü kendisine şiar edinmiş Ertuğrul GÜNAY’ın, BBP ve Alperen Ocakları düşmanlığı nerden gelmektedir? Sayın Liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun cenaze defin işleminde de aynı sıkıntıyı çıkarmıştır, Şimdide aynı hadiseyi tekrarlamaktadır? Pkk’lılara bile sevgi cümleleri dağıtan ‘gelin tanış olalım diyen’ Sn. Bakan, Devlet ve Millet Sevdalısı olan Alperenlere hakaret ederek nasıl bir cürette bulunmaktadır. Sn. Bakan çıkışlarınıza dikkat ediniz. Yoksa bu millet içersinde bulunmuş olduğunuz tutarsızlığı bir gün gelir böyle yüzünüze vurur.

Ayrıca bu olaya tepki gösterenleri küçük bir grup olarak ifade eden Ertuğrul Günay’a buradan cevabımız ise KUTSAL EMANETLERİMİZİN yanı başında böyle bir organizasyonun tertip edilmesinden rencide olanları Topkapı sarayı önüne davet ederek cevap verelim mi ? Hayır!!! Biz bunu yapmayacağız. Sn. Bakan’ın provokasyonuna gelmeyeceğiz.

Özlem ve hasret çektiğiniz İlerici Türkiye’nin dinamikleri arasında KUTSAL EMANETLERİ hiçe saymak da mı vardır. Konserin yapıldığı bölge KUTSAL EMANETLERDEN 50-100 metre ilerde diyorsunuz. Yoksa Kutsal Emanetlerin yanı başında da böyle bir organizasyonu tertip etmeyi düşündünüz de bu millet bunu da artık kaldıramaz diye mi vazgeçtiniz? Millet vicdanını parçalayan bu açıklamalarınız çok yakın bir zamanda siyaset yaptığınız zeminde de nefretle karşılanacaktır.

Ey Ak Parti iktidarı!!! İktidar olabilmek adına bünyene kattığın bu çarpık fikriyat senin siyaset mezarlığına gömülmene vesile olacaktır. Bu Bakan’ının ifadelerini de birilerine hoş görünmek adına yutacak mısınız? Yoksa size yakışan onurlu davranışı gösterip bu Bakan’ı görevden mi alacaksınız?

Sayın Başbakan; Milli Türk Talebe Birliğinde size bunlarımı öğrettiler. Üstadınız Necip Fazıl’ın kemiklerini sızlatmayın. Buradan da bu konuyu Ak Parti’nin kendi tabanında benimseyip benimsemediğini, bu formatta bir organizasyonun KUTSAL EMANETLERİMİZİN bulunduğu Topkapı Sarayında yapılmasının, bu milletin değerleri ile ne kadar örtüştüğünün tartışmaya açılması gerektiğini düşünmekteyiz. Eğer Ertuğrul Günay’ın bu açıklamalarının arkasındaysanız bunun deklarasyonunu yapın milletimizde sandıkta tercihini buna göre yapsın.

Bu güne kadar sürekli kurumumuzu samimiyet testine tutanların, kamuoyu önünde bu vesile ile de samimiyet testinden geçmesi gerekmektedir. Bu olayın üzerinden de kimse konjokturel bir kumpasın içerisine girmesin.

Herkes Türk halkıyla bu konseptte bir organizasyonun milletimizin değerleriyle örtüşüp örtüşmediğini, polemiğe girmeden ifade etsin. Etsin ki millet vicdanı herkese hak ettiği puanı versin.

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Derneği Genel Merkezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates