Haberler

Devşirme Ruhu


Bundan yaklaşık 3 belki 4 yıl önce rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU ile yemekli ve özel bir ortamda bir araya gelmiştik. Partide yeni görev aldığımız bir dönemdi. Şahsen olmasa da geçmişimizden dolayı hepimizi isim isim tanıyordu. Yemek boyunca hepimizi tek tek süzmüş, dinlemiş ve toplantının sonlarına doğru “Neye talip olduğunuzun farkında mısınız? diye sormuştu.


Farkında mıydık? Belki… Toplantı esnasında pek çok soru sorulmuştu. Hem de eleştiri düzeyi yüksek sorular. Bugün aynı soruları aynı üslupla ortalama bir ilçe başkanına sormaya kalksan kavga çıkar. Ancak rahmetli kızmadı.

“Harekette bir fikri birlik ve bütünlük yok. Her ilde, her ilçede dava farklı farklı algılanıyor. Yönetimler değiştikçe kişilere bağlı olarak davalarda değişiyor. Fikri birliğin sağlanması konusunda niçin bir çalışma yapılmıyor? Şeklinde yöneltilen bir soruya suratında beliren mahcubiyet ifadesi ile “Hareket başladığı günden bu yana sürekli dolaşıyorum, bir yerlere yetişmeye uğraşıyorum. Bu sebeple düşüncelerimizi toparlayıp yazıya aktaramadık. İnşallah en kısa zamanda bu eksiğimizi kapatacağız” demişti.

Toplantı sonunda karşılaştığı manzaradan mutlu olmuş bir insanın ruh hali ile ve gözlerinin içi gülerek ayrılmıştı.
Yazının Devamı >> http://www.alperenturk.com/?p=145

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates