Haberler

Büyük Birlik Partisinin Doğuşu

Kendisiyle birlikte siyaset yapan Hakkı Öznur da, BBP'nin kuruluş aşamasının içinde olan, bizzat şahit olan ve Yazıcıoğlu'nun dava arkadaşı olarak süreci şöyle anlatıyor:
“MÇP üst yönetimi ile Yazıcıoğlu ve arkadaşları arasındaki görüş ayrılıkları devam etti. Sonunda 7 Temmuz 1992'de Muhsin Yazıcıoğlu, 5 milletvekili ve Anadolu'daki MÇP teşkilatlarından istifa edenlerle birlikte yollarını ayırdı. Bu oluşuma IDP'li Recep Kırış ve bir grup IDP'li de katıldı. Yeni Oluşum Hareketi, 6 Aralık 1992'de Söğütözü'nde Siyasi Karar Kurultayı düzenledi. 27 Aralık 1992'de partinin ismi 'Büyük Birlik Partisi', amblemi de hilal içinde gül olarak kabul edildi. 29 Ocak 1993'te BBP resmen kuruldu. 24 Mart 1994'teki mahalli seçimlere katıldık. 21 yerde belde ve ilçede seçimleri kazandık.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates