Haberler

Arkadaşlarım Darağacında Şehit Edilirken Yurt Dışına Çıkmam

Rahmetli başkanımız 12 Eylül askeri darbesini Sivas'ta bir yakın arkadaşı olan Hasan Börecek'in evinde karşıladı. Sıkıyönemde sokağa çıkma yasağı da olduğu için sıkıyönetim görevlilerini de atlatarak 13 Eylül günü Ankara'ya doğru yola çıktı. MHP ve ülkücü kuruluşların önde gelen yöneticileri evlerinden ve ocaklardan toplanıyordu. Kendisi aranıyordu. İçeriden de Rahmetli Türkeş yurt dışına çık diye haber gönderiyordu. Ama o aracılar vasıtasıyla gelen teklifi reddetti. 'Arkadaşlarım darağacında şehit edilirken, C-5'te işkencelerden geçirilirken ben asla yurtdışına çıkmam' dedi. O hep davasını ve arkadaşlarını düşündü. Hesapsız kitapsız bir adamdı. Kendisi için bir gün yaşamadı. Ömrünü davasına ve milletine adayan gerçek bir ülkücü ve dava adamıydı.
Ve Ankara'da yine Türkiye'deki teşkilatlanma çalışmalarını yürütürken Necatibey'de 28 Ocak 1981'de bir evde bir ihbar sonucu yakalandı. Evin etrafını saran Pol-der'li polisler evin kapısını kırdılar. Yazıcıoğlu ile Pol-Der'li polisler arasında arbede yaşandı, direndi, teslim olmadı. Başkanı yakalayan Pol-Der'li polisler hemen Ankara'yı ayağa kaldırmışlar, Sıkıyönetime ve önde gelen yetkililere 'işte Muhsin Yazıcıoğlu'nu yakaladık' diye hava atmaya çalışmışlardı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates