Haberler

Adam Gibi Adam

1977-78 yıllarında Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı'nda görevlerinde bulunan Yazıcıoğlu, 1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin Kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu'nu ocak genel başkanlığından bu yana tanıyan, TBMM'de birlikte vekil olarak çalışan, zaman zaman da aynı fikirlerin uygulanmasındaki yöntem ayrılıkları nedeniyle ayrı düşen, ancak dostluğunu hiçbir zaman kaybetmeyen Ökkeş Şendiller'e kulak verelim.
'Adam gibi adam' tanımlamasını yapıyor Muhsin Yazıcıoğlu için Şendiller. Tanışmaları cezaevinde olmuş, ama birlikte yatarken değil. Muhsin Yazıcıoğlu'nun daha sonra ortaya çıkan, cezaevi arkadaşlarını koruyup kollama, arayıp sorma, parasız bırakmama, haklarını koruma noktasında ilk mesajları verdiği dönemde tanışmışlar Yazıcıoğlu ile Şendiller. 1979'da Maraş Davası'ndan Adana Askeri Cezaevi'nde yatan Ökkeş Şendiller, Yazıcıoğlu tarafından ÜGD Başkanı olarak ziyaret ediliyor. Muhsin Başkan ile cezaevi müdürünün odasında yaptıkları 1.5 saatlik görüşmeyle tanışıklığını başladığını belirten Şendiller, kendisinin ihtilalden bir ay önce hapishaneden çıktığını ve 'geçmiş olsun' ziyaretiyle biraraya geldiklerini belirterek başkan ile yol arkadaşlıklarını satırbaşlarını şu şekilde vurguluyor:
"Maraş davasıyla ilgili olarak çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Kırcı ile, Çatlı ile, MHP ile ilişkilendirilmeye çalışıldı. Bu konuda çok uğraştılar ama olmadı. Doğu Perinçek, Emcet Olcaytu o dönemde avukattı. Nerede Ülkü Ocakları ile ilgili dava olsa müdahil olarak gidiyorlardı. Ülkü Ocakları'nın kapatılması için gayret gösteriyorlardı. Muhsin Başkan Maraş olaylarında Ülkü Ocakları'nın bağlantısı olmamasından dolayı teşekkür etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates