Haberler

28 Şubat'a Tepki Gösteren Tek Lider

BBP, 24 Aralık 1995 seçimlerine Anavatan Partisi ittifakıyla girdi. 7 milletvekiliyle tekrar Meclis'te yer bulan Yazıcıoğlu, Refah-Yol hükümeti döneminde yaşanan 28 Şubat post-modern darbesine de en büyük karşıtlığı ortaya koyan kişi oldu. O dönemleri de Hakkı Öznur'dan dinliyoruz:
“BBP çoğulcu demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü savundu. Her zaman illegal, hukuk dışı yapılanmalara karşı çıktı. 'Çözüm demokrasidedir' dedi. Askeri darbe ve müdahalelerin Türkiye'yi ve Türk demokrasi kültürünü geriye götürdüğünü görerek, 'Asker kışlasında olmalı, asker siyasete müdahale etmemeli' demiştir. Orduyu göreve çağıran, darbe peşinde koşan bütün militarist çevrelere net tavır ortaya koymuştur. Her zaman oligarşik güçlerle mücadele etmiştir ve bürokratik olagirşiye direnmiştir. 28 Şubat'a en sert tavrı rahmetli Genel Başkanımız koymuştur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sosyal Ağlar

Alperen.org - Ya korkularımızla koyun koyuna yatıp, hiçbir şey üretmeden kendimizle cedelleşmeye devam edeceğiz ya da birbirimize ve hayat tarzlarımıza tahammül edip, prangaları sökerek geleceğe doğru dev bir adım atacağız. Muhsin YAZICIOĞLU - Tema Copyright © 2001

Tema resimleri Bim tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates